آشنایی با سیاره زحل

میزان فروش این کتاب به طور متوسط سالی یک میلیون نسخه در جهان است. کرتاسهی پسین دورهی ۱۰۰ تا ۶۶ میلیون سال پیش را دربرمیگیرد. بنظر شما عزت نفس و اعتماد به نفس سالم چقدر میتواند به شما کمک کند تا به ثروت برسید و پولسازی کنید؟ فرضیه گایا که درواقع مجموعهای از فرضیههاست که در فرضیه اول بیان میکند که، هر چیزی بر روی زمین بخشی از یک سیستم درهمتنیده، رو به تکامل و خودکنترلی میباشد؛ در فرضیه دوم؛ اجزای کرۀ زمین (محیط موجودات) به هم وابسته میداند بهطوریکه بین آنها رابطه برقرار است و قابلیت خودتنظیمی دارند (بوتکین، ترجمه، وهاب زاده،1382)؛ و در فرضیه سوم بیان میکند که کره زمین بهطور عمده، آگاهانه میتواند کنترل محیطزیست را در اختیار بگیرد، بهطوری که ارتباط یا پیوند حال و آینده تا حدودی بر اساس این نظریه (نقش آگاهانه گایا در کنترل محیطزیست) باشد (بوتکین، ترجمه وهاب زاده،1382).

دوربین هایرایز مدارگرد MRO شامل یک لنز تلسکوپی است که میتواند ویژگیهای کوچک تا یک متر را در سطح مریخ تشخیص دهد. مجموعه هوا، آب، خاک و حیات، شامل انسان ها، دنیای در حال تغییری را ساخته اند که می کوشیم آن را بشناسیم. زهره یا ونوس اتمسفر ضخیمی دارد که تابش فرا بنفش خورشید را به دام می اندازد و باعث ایجاد یک اثر شدید گاز گلخانه ای شده و آن را با دمای ۴۶۲ درجه سانتی گراد (۸۶۴ درجه فارنهایت) داغ ترین سیاره در منظومه شمسی می کند. دیگر مطلب جالب درباره زحل این است که جو یا اتمسفر بزرگترین قمر این سیاره موسوم به تیتان، پیچیده و پر از نیتروژن متراکم است.

از دیگر ترس های افراد با عزت نفس پایین ترس از تنها ماندن است و میترسند دیگران آنها را رها کنند. این سبک تفکر با بیش تعمیم دهی رابطه نزدیکی دارند اما در اینجا تحریف به شکل یک برچسب است. مشکل این مدل تفکر این است که نهایتا آنقدر فکر میکنید و فکر میکنید تا به این نتیجه برسید که شما یا انسان های زندگیتان در قطب منفی قرار دارند.

در این سبک تفکر فرد خودش را بخاطر همه چیز سرزنش میکند. مثلا بخاطر بیماری اش یا بخاطر واکنش دیگران نسبت به خودش. مثلا فلانی یا خوب است یا بد. فراموش نکنید که هیچکس نمیتواند کامل باشد و این کامل نبودن به این معنا نیست که او کاملا بد است. اینکه گاهی نسبت به خودتان نا امید باشید و گاهی امیدوار کاملا طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی ای ندارد. عزتنفس موقعیتی: این نو عزت نفس کاملا وابسته به موقعیت است. پس اگر عزت نفس پایینی دارید به احتمال زیاد در آینده ای نه چندان دور با مشکلاتی اعم از کم رویی و خجولی نیز روبرو می شوید.

با این حال ، به صورت کلی ، عزت نفس داشتن یعنی در حالت کلی نسبت به خودتان چه احساسی دارید. در این شرایط شما به جهان به صورت صفر و یکی نگاه میکنید و معیارهای مطلق برای سنجش دارید. این افراد همه چیز این جهان را به خود ربط میدهند. همانطور که عینک آفتابی باعث میشود همه چیز را از وضعیت واقعی ای که دارند تاریک تر ببینید،تحریف های شناختی نیز ماهیت زندگی شما را تغییر میدهند. در اکثر موارد این دو مفهوم به جای هم به کاربرده میشوند و در اصطلاحات عامیانه یک مفهوم در نظر گرفته میشوند در حالی که ذاتا باهم تفاوت دارند.

غیر از زحل سیاره های دیگری مانند نپتون، مشتری و اورانوس هم دارای حلقه هایی در اطراف خود هستند اما حلقه های دور زحل بسیار واضح و درخشان هستند. یعنی درست است که خود را یک سوپر قهرمان موفق نمیدانند اما میتوانند در کنار نقاط ضعفشان، نقاط قوت شخصیتشان را هم ببینند و به آنها افتخار کنند. فراموش نکنید که جدا کردن اعتماد به نفس و عزت نفس از هم هنگام کار بر روی روان و کارکرد ذهن بسیار سخت مینماید.بطور خلاصه کمبود اعتماد به نفس میوه و نتیجه عزت نفس پایین است. پیشنهاد کرد که مهر را به جای سکه می توان روی اسکناس زد و موضوع را با وزیر خزانه داری در میان گذاشت.

این موضوع علاوهبر ریاستجمهوری دربارهی کنگرهی نمایندگان هم صدق میکند. مشکل این فکر کردن این است که، فرد خود را بخاطر چیزهایی که تقصیر او نیست هم سرزنش میکند. مشکل اصلی تحریف ها این است که عموما ما آنها را به افراد و یا موقعیت های دیگر تعمیم میدهیم. یک ترازو را تصور کنید که یک کفه ی آن “عزت نفس و اعتماد به نفس” است و کفه ی دیگر آن “ثروت،جذب ثروت،پولدارشدن،رفاه و ارزش مالی” است.

این سیاره، هیچ قمر شناخته شدهای ندارد و قطر آن 20 درصد کوچکتر از زمین است. تغییرات قطر ظاهری این سیاره به دلیل تغییر فاصله ی آن از زمین است. زحل ششمین سیاره منظومه شمسی است که ۱٫۴۹۷۹ کیلومتر از خورشید فاصله دارد. به گفته استیون ووت از دانشگاه کالیفرنیا در سانتاکروز، دما در نواحی گوناگون سیاره متفاوت است و در فاصله بین 160 درجه (بسیار داغ) تا منفی25 درجه (یخبندان) متغیر می باشد. درجه انحراف این سیاره از محور حدود ۹۸ درجه است، بدین معنی که قطب های شمال و جنوب آن در جایی که خط استوای زمین می چرخد قرار دارند.

دمای جو زحل بین منفی ۱۳۰ درجه تا مثبت ۸۰ درجهی سانتیگراد متغیر است. نام فارسی زحل “کیوان” نامیده میشود. فبی اولین ماهواره ای بود که بیش از یک سال پیدا شد و بیش از یک سال طول می کشد تا زحل را در یک مدار گذشته بچرخاند. شب گذشته 21 آذر ماه درحالی که زمین درحالت آماده باش قرار داشت، یک خرده سیاره به طول 4.2 کیلومتر از کنار زمین عبور کرد. حال در این قسمت از نمناک قصد داریم ببینیم که در سیارات دیگر هر یک روز به اندازه چند ساعت و چند روز ما طول می کشد؟

اگر والدین به هر دلیلی حتی از روی ناآگاهی رفتار صحیحی با کودک نداشته باشند و یا فرزند خود را تحقیر کنند، عزت نفس کودکشان تخریب شده و او اصطلاحا به طرحواره نقص و شرم دچار میشود. دقت کنیم که مقارنهها صرفا از زاویه دید ِ ما روی کره زمین هستند. پس شما با کار کردن روی خودتان، هرچقدرهم که حرمت نفس پایینی داشته باشید میتوانید آن را تقویت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید