ابعاد، سایز و فاصله در انگلیسی_ Zabanelm

انتقام همان کاری را با ستارهاش انجام میدهد که بانسر برای ژان کلود ون دام انجام میدهد: فراهم کردنِ فرصتی برای به رخ کشیدنِ قابلیتهای بازیگریشان. اگرچه اسکات ادکینز راه و روشِ کاشتن چندتا بادمجان پای چشمانِ دشمنانش را بلد است، اما انتقام که المانهای درامهای زندانمحور را با یک داستانِ مافیایی گای ریچیگونه ترکیب میکند، وسیلهای برای به تصویر کشیدنِ قابلیتهای بازیگری آدام ادکینز هم است. اگرچه مردم نپال به گروه های قومی مختلفی تعلق داشته و به زبان های مختلفی سخن می گویند، یک نقطه اشتراک دارند: سرشت خوش برخورد منحصر به فرد. تمدن هند و یونان در پایان هزارهٔ سوم پیش از میلاد و آغاز تمدن اورارتو از این نقطه به هند و شبه جزیره بالکان منتقل شد و امروزه، میتوان سرچشمهٔ زبان و فرهنگ هند و اروپایی را در آراتا یا سرزمین کوهستانی ارمنستان دانست.

کسی که در پروژههایی همچون فعالیت فراطبیعی ، توطئه آمیز – Insidious و تقریبا تمامی فیلمهای ترسناکی که در سالیان پیش ساخته شدهاند حضور داشته. ادکینز در اینجا نقشِ کسی را برعهده دارد که پس از مبارزهی هرروزه برای زندگیاش به مدت هفت سال در زندان، به نهایتِ هستهی بدویاش رسیده است. به همراه شبان سگی بود بنام قطمیر که هرچند آن سگ را می زد بازنمی گشت و با هفت تن «یاران غار» به درون غار رفت. آلیتا سایبورگی است که بدون اینکه خاطرهای از هویت و گذشتهاش داشته باشد توسط دکتری به اسم ایدو در زبالهدانی شهرِ آیرونسیتی یافت میشود.

حال جیسون بورن به دنبال شناسایی هویت خود و به یاد آوردن گذشتهاش است. اینجا خبری از ضرباتِ پُرزرق و برقِ و حرکاتِ رقصگونه به شکلی که انگار همه استاد کونگفو هستند نیستیم. وی در فصاحت شهره بود ، چنانکه نثر وی را در کتابی که در پاسخ قابوس بن وشمگیر دربارهٔ فضائل امیرالمؤمنین (ع) نوشت معجزه مانند دانستهاند. پاسخ به این سوال کمی دشوار است چون تعداد قله های مهم در این رشته کوه بسیار زیاد است. ولی محل قله اصلی جزو تقسیمات کشوری نپال می باشد.

وی مولف تاریخ بزرگ طبرستان است ولی اطلاعات زیادی از زندگی او در دست نیست.وی در هنگام کشته شدن رستم بن اردشیر، اسپهبد باوندیان تبرستان، در بغداد بود. اگرچه کِین انسانِ چندان دوستداشتنیای نیست، اما ادکینز طوری نقش او را بازی کند که در آن واحد تهدیدبرانگیز و کاریزماتیک است. با وجود تهیه کننده قوی که این فیلم داشت جیسون بلوم انتظار میرفت که موفقیت بیشتری در انتظار این فیلم باشد اما چنین نشد. جیسون بلوم از بهترین تهیه کنندگان ژانر وحشت به شمار میرود. اگرچه این خلاصهقصه یادآور بیشمارِ فیلمهای جنایی که دیدهاید و رُمانهای نوآری که خواندهاید است، اما اینجا داریم دربارهی یکی از کارگردانانی که این ژانر را مثل کف دستش بلد است صحبت میکنیم.

محال است که از علاقه مندان به ژانر اکشن نباشید و این مجموعه را دنبال نکنید; اگر جزء علاقه مندان به این سبک هستید اما تاکنون مجموعه بورن را ندیدهاید پیشنهاد میکنم در اسرع وقت به دنبال تماشای آن باشید، چراکه یکی از بهترین کالکشن های اکشن تاریخ را تماشا نکردهاید. پیشنهاد میکنم این فیلم را تماشا کنید تا پایان جالب آنرا خودتان مشاهده کنید. داستان فوقالعاده جالب و تصویرپردازی زیبای این فیلم من را مجاب کرد تا آنرا در لیست بهترین فیلم های اکشن قرار دهم. این کارگردان در حالی سینمای بلاکباسترزده و نازکنارنجی این روزها را در سال ۲۰۱۷ به حضورِ درگیری در سلول ۹۹ مزیین کرد که حالا همین کار را با کشیده شده روی بتون در سالِ ۲۰۱۹ تکرار کرده است.

آفتابنیوز : آتشفشان اِتنا در ایتالیا امروز برای ششمین بار در هشت روز گذشته فوران کرد. کِین در حین فرار سر از یک کافه در وسط روز در میآورد و شروع به روایتِ داستانِ قاتیپاتی زندگیاش که شامل مورد خیانت قرار گرفتن توسط برادر بزرگترش و دعواهای بسیاری در زندان میشود برای اراذلِ حاضر در کافه میکند. این فیلم با دانشمندی آغاز میشود که سایبورگی به اسم آلیتا را در در زبالهدانی پیدا میکند و سایبورگ مدتی بعد از بیدار شدن، در جستجوی هویتش متوجه میشود به همان اندازه که در ظاهر شبیه یک دخترِ معصوم است، به همان اندازه هم یک ماشینِ کشتارِ تمامعیار است.

آلیتا شاید در ظاهر دخترِ معصوم و آسیبپذیری به نظر برسد، ولی درگیری او با نیروهای فاسد و مرگبار شهر، پرده از هویتِ واقعی او برمیدارد: آلیتا در زندگی قبلیاش یک ماشینِ کشتارِ تمامعیار بوده که قدرتمندان برای به دست گرفتنِ کنترل او و سوءاستفاده از قابلیتهایش، آرام نخواهند گرفت. چندماه بعد گری توسط یک تراشه مصنوعی به نام اِستم – STEM درمان میشود و پی میبرد که اِستم قدرت فراطبیعی به او داده است. نتیجه به نبردِ خونباری پُر از فکهای شکسته در جستجوی روحی که او سالها پیش در خیابانهای شهری بیرحم گم کرده بود تبدیل میشود. این بنا در دهههای اخیر به عنوان پاسگاه و زندان مورد استفاده بود اما به منظور ثبت جهانی آثار تاریخی بیستون، تخلیه و مرمت شد.کوه بیستون کوهی در نزدیکی شهر بیستون ۳۲ کیلومتری شهر کرمانشاه شهری تاریخی و به قول خودشون کهن تر از تاریخ در شهرستان هرسین قرار دارد.

از آثار بزرگ او میتوان قتل در قطار سریعالسیر شرق ، هنری پنجم ، دانکرک را نام برد. اسکات ادکینز، ستارهی پُرطرفدارِ مجموعه فیلمهای شکستناپذیر، در جدیدترین فیلمش انتقام، نقشِ مردِ کلهخرابی را ایفا میکند که بعد از مرخصی گرفتن از زندان، سراغِ انتقامجویی از کسانی که او را به یک قاتلِ خونسرد تبدیل کردهاند میرود. ربودنِ بچهی یک قهرمان اکشن که قبلا رئیسِ یک باندِ خلافکار بوده، احمقانهترین کاری است که تبهکاران میتوانند انجام بدهند، اما با وجودِ تمام فیلمهایی که برای هشدار به آنها ساخته میشود، آنها باز خودشان را خواسته یا ناخواسته، ازطریق ارتکابِ این اشتباه تاریخی، به دردسر میاندازند.

در عوض اکشنِ فیلم و ایدههای خلاقانهی بسیار جذابی در این فیلم به کار رفته این فیلم یکی از گران قیمت ترین فیلمهای دیزنی تا سال ۲۰۱۲ بوده پس آن را دسته کم نگیرید، جان کارتر از معدود فیلمهایی است که به محض فکر کردن به یک اکشنِ خوب در کنار آثاری مثل سریع و خشن یا انتقام جویان به ذهنم میرسد. داستان فیلم اکشن جک رایان در مورد سربازی است که طی یک عملیات آسیب میبیند; او در بیمارستان فوق پیشرفته ارتش تحت درمان قرار میگیرد و موفق میشود از پس مشکل خود بربیاید.

در زادسپرم نیز ضمن نام بردن از کوه­هایی که از البرز رویید، از کوهی به نام کاف نام برده شده که پس از البرز بزرگترین کوه است و کوهی است که از سکستان (سیستان) شروع شده و به خجستان ختم می­شود و آن را کوه پارس هم­نامند. به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «کبیر واثق» معاون پیشین والی پنجشیر گفت: احمد مسعود، فرمانده جبهه خیزش مردمی در حال حاضر در تاجیکستان حضور دارد. معاون سیاسی فرماندار دیر در استان بوشهر گفت: در پی زمین لرزه 5.9 ریشتری در 3 کیلومتری “کاکی”، دود سفید از کوه نمک روستای جاشک از توابع استان بوشهر بلند شده است.

دیدگاهتان را بنویسید