اطلاعات مختصری در مورد سیارات سیارات منظومه شمسی. سیارات کوتوله منظومه شمسی

همچنین این فیلم پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۰۹ شد. این فیلم چندین سال در دست ساخت بودهاست و در لس آنجلس، نیوزیلند و خلیج مکزیک فیلمبرداری شدهاست. این نانوذرات برای مدت 2 هفته تا 2 ماه در برگها باقی ماندند. اما از سوی دیگر، گروهی از انسانهای دانشمند مشغول آزمایش پروژهای هستند بنام آواتار که در آن با علم ژنتیک و ترکیب دادن D.N.A انسان و ناوی، بدنهای ناوی مصنوعی در آزمایشگاه رشد داده، و هوش انسانی را به عنوان کنترلگر آن جسم بهطور موقت درون آن بدن تزریق یا قالب کرده تا بتوانند از این طریق با فرستادن این ناویهای مصنوعی، داخل جماعت ناویها تحقیق و تجسس کرده تا فرهنگ و رسم و رسوم آنان را بشناسند.

ناویها از طریق نقاط اتصالی نورونی (به انگلیسی: neural interface) در انتهای گیسوان موهای خود، از نظر خودآگاهی با اسبهای خود متصل میشوند، و درختان جنگل از طریق ریشههای خود اتصال عصبی با یکدیگر دارند. پاندورا حاوی گوناگونی شگفتانگیزی از زندگی فرازمینی است، و جوی غیرقابل استنشاق برای انسانها دارد، همچنین محیطی در تضاد با طبیعتی که مانند آن در روی زمین وجود دارد. در این میان انسان ها در حال خارج کردن سنگ ارزشمند و فلز مانند از این سیاره هستند .

و دنیایی عالی را خلق کرده که یکی از کاریزماتیک ترین دنیاهای بازی در این صنعت محسوب می شود و پتانسیل بالایی برای داستان گویی دارد (همانطور که گفتم آن قدر پتانسیل داشت که تل تیل به سراغ آن برود و یکی از برترین بازی هایش را در دنیای این بازی بسازد) و یک داستان خوب را نیز در این دنیای جذاب قرار داده تا از هر لحاظ دارای یک بخش داستانی موفق و قدرتمند باشد. یک بار دیگر به پاندورا حمله میکند تا آنچه شروع کردند را به پایان برسانند .

پایان ماجرای فیلم اشاره به این دارد که همواره قدرت طبیعت بر انسانها غالب میشود و طبق معمول انسانها در جنگ با طبیعت شکست خواهند خورد. ضمناً آخر فیلم نشان میدهد که انسانها به دنیای فانی خود باز میگردند که نشان دهندهٔ این موضوع است که بشر همواره با استفاده بیش از حدّ منابع انرژی موجود در طبیعت و تخریب آن، کرهٔ زمین را به نابودی خواهند کشاند و آنوقت کرهٔ زمین دیگر جوابگوی نیازهای بشری نخواهد بود. پاندورا برای انسان ها قابل سکونت نیست و موجوداتی شبیه انسان به نام ناوی در آن زندگی میکنند . مشخص شده است که طوفانهای سیاره زحل که با تلسکوپ نوری قابل مشاهده نیست گاهی اوقات به سطح میآیند و به این سیاره قهوهای لکههای سفید روشن اضافه میکنند.

در کل تا حال برای سیاره پلوتون ۵ قمر شناسایی شده است. وقایع داستانی Borderlands 3 در مرکز سیاره پاندورا (Pandora) رخ میده و باری دیگر شما در نقش گروه یابنده گنجی به نام Vault Hunters قرار میگیرید. سرهنگ کواریچ، فرمانده عملیات نظامی در فیلم (به بازیگری استیون لانگ)، بومیان ناوی را (که شباهت واضحی با سرخپوستان آمریکایی دارند) را متوحش مینامد، و استفاده وی از واژگانی همچون «شوک و بهت» (به انگلیسی: shock and awe)، «مبارزه با تروریسم»، و «حمله پیشگیرانه» (به انگلیسی: primitive strike) یادآور وقایع جنگهای آمریکا در کشورهای خاورمیانه است.

در داستان فیلم، زمینیان به منظور تصرف منابع سرشار پاندورا (سیاره ناویها)، و برای به دست آوردن هرچه بیشتر سنگ آنابتانیوم برای اشغال نظامی سیاره پاندورا آماده میشوند که منجر به نابودی خانه و کاشانه ناویها و محیط زیستشان خواهد گشت. البته به دلیل اینکه هر آواتار با ترکیب دی.اِن.اِی شخص کنترل کنندهٔ آن و ناویها به وجود آمده است، فقط خود همان شخص میتواند به آواتار خود متصل شده و آن را کنترل و هدایت نماید. آواتار محصول کمپانی آمریکایی فاکس قرن بیستم است. این زیبایی کمپانی دیزنی را واداشته است تا به صراحت ساخت پارکی با الهام از تصاویر این فیلم بیفتد.

استین وینستن مسئول جلوههای ویژه فیلم نابودگر ۲ نیز تا قبل از مرگش به جیمز کامرون در زمینهٔ طراحی این فیلم کمک میکردهاست. کاملاً پوشیده از پوشش گیاهی سبز و سرسبز و مجعد ، این کوه ها اثری پاک نشدنی در تصورات شما به جا می گذارند. Avatar 2 در ژانر علمی تخیلی ، اکشن و ماجراجویی می باشد . نسخه ریسمترشده ی نسخه اول فرنچایز بردرلندز تحت عنوان Borderlands Game of the Year Enhanced در شبکه استیم منتشر شد. پاندورا دارای سیستم حیات وحش نامتعارفی است، بطوریکه سیاره و تمام موجوداتش دارای یک شبکه عصبی مشترک بوده و با هم در ارتباطند (که یادآور مفهوم گایا در اسطورهشناسی و جنبشهای محیط زیستی است).

منشاء این الماسها متان است، با توجه به فشار و حرارت درونی زیاد در این دو سیاره مولکولها متان ابتدا مى شکنند و اتمهاى کربن و هیدروژن تبدیل مى شوند. انسانها تحت شرکتی به نام آردیاِی مشغول خارج کردن سنگی با ارزش و فلز مانند از دل این سیاره هستند. چین و دیگر کشورهای آسیای شرقی تحت تأثیر آن (مانند ژاپن، کره و ویتنام) از یک نظام نامگذاری مبتنی بر پنج عنصر چینی استفاده میکنند: آب (تیر)، فلز (ناهید)، آتش (بهرام)، چوب (هرمز) و خاک (کیوان).

سیاره حلقه برگردن کیوان نزدیک ماه و پایین تر از آن قرار داشته و سیاره سرخ بهرام شاهد این همنشینی آسمانی است. منابع طبیعی که بشر در این سیاره بدنبال آن است آنابتانیوم (به انگلیسی: unobtainium) (به معنی عنصر نایاب) نام دارد. جیمز کامرون در این فیلم از گنجاندن اشارههای سیاسی هیچ ابایی از خود نشان ندادهاست. کاسینی در درازنای ماموریتش به دانشمندان در شناخت پاندورا کمک کرد و نشان داد که نقش پاندورا در پیکربندی این حلقهی باریک کمتر از چیزیست که در آغاز گمان میرفت. اجتماع ستارگان در برج حوت دلیل بسیاری آب و جاری شدن سیل است.

جیمز کامرون در واکنش به ساخته شدن این پارک گفته است: به عقیده من آنچه که مردم در آواتار دوست داشتند، این بود که به آنها اجازه میداد احساس کنند خود در سیاره پاندورا هستند. ریمستر شدن بافت های محیط بازی به کیفیت ۴K شامل ژئومتری و اسکای باکس ها، ریمستر شدن کاراکترها و وسایل نقلیه به کیفیت ۴K، ریسمترشدن اسلحه در بافت ها و ریزجزئیات به کیفیت ۴K، بهبود به کارگیری تکنیک Anti-Aliasing، بهبود Screen Space Ambient و رزولوشن بالاتر برای سایه های پویا را می توان از بارزترین ویژگی های نسخه GOTY Enhanced دانست.

مهمترین دوره تاریخ نگاری در ایران و به زبان فارسی، دوره مغول یعنی از سده هفتم به بعد است. شواهد نشان می دهد که این ماده در دوره آمازون ، یعنی حدود 100 میلیون سال پیش شکل گرفته است. کامرون ، که در سال 2006 اظهار داشت که دوست دارد در صورت موفقیت ، دنباله های آواتار را بسازد ، پس از موفقیت گسترده فیلم اول ، در حال حاضر انتشار Avatar 2 در 17 دسامبر 2021 برنامه ریزی شده است و فیلم بعدی به ترتیب در 22 دسامبر 2023 ، 19 دسامبر 2025 و 17 دسامبر 2027 منتشر می شود .

۶۶.۵ سال نوری فاصله زیادی در ابعاد کیهانی محسوب نمیشود. سال ۲۱۵۴ میلادی است. و واجب تصدیق چیزی است که در ظاهر لفظ کتاب عزیز است و این که کلام امیرالمومنین را بر آن حمل نماییم. در ابتدا، چیزی به جز یک لباس مخصوص به بازیکن ارائه نمی شود و آنها باید مواد ضروری برای بقاء را خودشان جمع آوری کنند. علاوه بر مواردی که گفته شد، بازی از یک سیستم ارتقاء مهارت و Perk استفاده میکنه که بازیکن با به پایان رساندن مراحل و بالا بردن سطح خود میتونه در بازی پیشرفت کنه و توانایی خودش رو افزایش بده.

آواتار دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است و به همراه فیلم هایی نظیر انتقامجویان: پایان بازی ، تایتانیک، جنگ ستارگان: نیرو برمیخیزد ، انتقامجویان: جنگ ابدیت تنها فیلمهای تاریخ هستند که بیش از ۲ میلیارد دلار فروش داشتند. نظیر این رابطه میان حرکت واقعی و حرکت ظاهری ، در ترن متحرک نیز وجود دارد. Phaeocystis در قطب جنوب شناسایی نمود، که قادر به انتشار موادی است که باعث کاهش رشد باکتری اشرشیا کلی می­شود و همچنین فلور دستگاه گوارش پنگوئن­های که از آن ریز جلبک مصرف می کنند را بهبود می­بخشد و یک سال بعد توانست این ماده شیمیایی فرار (یک اسید اکریلیک) را که مسوول فعالیت­های ضد باکتریایی این ریزجلبک است، شناسایی نماید (32). در طــول دهه 1960 و 1970 مقاومــت باکتریــایی بـه آنتــی بیوتیک­های موجود، به یک مساله مهم تبدیل شد، به دنبال آن فوریت جستجو برای ترکیبات و متابولیت­های جدید در دستور کار تحقیقات کاربردی قرار گرفت (33). “داف” و همکارانش (1966) در زمره نخستین کسانی بودند که نیاز به بررسی ترکیبات آنتی بیوتیک مشتق از ریز جلبک ها را، برای اهداف درمانی مطرح کردند.

اولین بار سال ۲۰۱۳ بود که جیمز کامرون وعده داد بناهای مربوط به آواتار را در اندازههای بزرگ و واقعی آن طوری که در فیلم نشان داده میشود، بسازد. این پرتوها باعث برانگیختگی الکترونهای موجود در نانوذرات طلا و در نتیجه ساطعشدن نور آبی متمایل به بنفش از آنها شدند که در اثر آن کلروفیل موجود در این گیاه خاصیت فلوئورسانس پیدا کرده و به تشعشع نور قرمز پرداخت. خورشید بیش از ۹۹٫۸ درصد جرم منظومهٔ شمسی را تشکیل میدهد و سرچشمهٔ انرژی بسیار از جمله گرما و نور است. این “باران الماس” انرژی پتانسیل را به گرما تبدیل می کند و به انتقال همرفتی که میدان مغناطیسی نپتون را تولید می کند ، کمک می کند.

همه چیز تغییر می کند وقتی R.D.A. این تیم امیدوارست بتواند از نتایج این تحقیق برای تولید روشنایی زیستی در سایر گیاهان استفاده کند. بعد از ظهر روز بعد مجدداً توانست ستارهها را مشاهده کند اما این بار در سمت دیگر سیاره قرار گرفته بودند. دانشمندان توانستند گرداب های شش ضلعی مشابه با این پدیده را در محیط های آزمایشگاهی با آب شبیه سازی کنند. یکی از جدیدترین فیلم های این فهرست درباره دانشمندان ناسا که با مریخ سفر کرده و بازگشت عجولانه آن ها باعث به جا ماندن مارک می شود.

دیدگاهتان را بنویسید