بهترین اعمال در ماه شعبان چیست؟

دیگر این که: همان طور که این آیت عظیم الهى با این که مخلوقى بیش نبود خودش قابل مشاهده نبود، بلکه آثارش یعنى لرزه عظیم و صداى مهیب او شنیده مى شد، اما اصل آن یعنى آن امواج مرموز یا نیروى عظیم، نه با چشم دیده مى شد و نه با حواس دیگر قابل درک بود. یا نمونه اى از نیروى عظیم اتم، یا امواج مرموز و تکان دهنده، و یا صاعقه اى عظیم و وحشتناک که که بر کوه زد و برقى خیره کننده و صدائى مهیب و وحشتناک و نیروئى عظیم از آن برخاست، آن چنان که کوه به کلّى از هم پاشید؟

کوه استرومبولی در ماه ژوئیه گذشته فوران کرد و باعث کشته شدن یک کوه نورد شد. مقصود از «الْبَحْرِ الْمَسْجُورِ» ،دریای شعله ور و جوشان و خروشان،یا دریاهایی است که در آستانه قیامت برافروخته می شوند،چنانکه در آیه ی 6 سوره تکویر می خوانیم: «وَ إِذَا الْبِحارُ سُجِّرَتْ» و یا مراد موادّ مذابّ و جوشان قعر زمین است که همچون دریایی از آتش هرچندگاه یکبار از دهانه آتشفشان ها فوران می کند. این سوره در مکّه نازل شده و دارای چهل و نه آیه است.

6- علم مفید و مبارک،آن است که منتشر شود و گسترش یابد. جنگلها محلی مفید برای گذراندن اوقات فراغت به شمار میروند که با ایجاد پارک جنگلی مکانی مناسب برای تفریح و تفرج فراهم آمده است.پارک جنگلی بلوران در مسیر غربی جاده پل دختر به طرف اسلام آباد غرب قرار دارد که با بلوط، بادام، زالزالک و آلبالوی وحشی پوشش زیبایی پیدا کرده است. معانی نام سوره: طور به معنای کوه است. به(کوه)طور سوگند.به کتابی نوشته شده در صفحه ای گشوده سوگند. روزی که آسمان به شدّت درهم پیچیده شود و کوه ها از جا کنده شده و به شتاب روان گردند.

2- با سوگند به کوه طور(محل وحی به موسی)،قلب اهل کتاب را به سوی خود جذب کنید. مؤلف: این روایت را صاحب کتاب توحید هم به سند خود از ابوبکر حضرمی از آن جناب نقل کرده و در فقیه است که در روایت حسن بن محبوب، از علی، از حلبی، از امام صادق علیه السلام آمده که فرمود: خدای تبارک و تعالی ابراهیم و ساره را به کفالت اطفال مؤمنین مامور کرده تا ایشان را در قصری از “در” نگهداری نموده و از درختی که در بهشت است و لوله هایی مانند سر پستان گاو دارد غذا دهند، و چون روز قیامت شود لباس نو در تن ایشان کنند، و به بوی خوش معطر ساخته به عنوان هدیه نزد پدرانشان بفرستند، پس این اطفال با پدرانشان در بهشت پادشاهانند، و این همان معنایی است که آیه شریفه (والذین امنوا و اتبعتهم ذریتهم بایمان الحقنا بهم ذریتهم) در صدد بیان آن است.

از امام صادق (علیهالسلام) روایت شده: که از وجود مبارک ایشان درباره فضیلت روزه رجب پرسیدند، فرمود: چرا از روزه شعبان غافل هستید؟ عماد الدین در این کتاب که از هفده جزء آن، تنها یازده جزء باقی مانده است، به بیان منزلت و درجات شیعه و کرامات و ذکر فضایل اولیای الهی علیهم السلام، پرداخته است. هزینه تاکسی این مسیر حدود 30هزار تومان و هزینه مینیبوس حدود 15 هزار تومان است. محاسبات دانشمندان نشان میدهد اورست سالانه حدود ۴ میلیمتر رشد میکند.

در سمت شمالی کوه هم در همین سال آلن آرنت حدود ۲۳۹ نفر را تخمین زده است. بامیان محاصره در میان کوه ها که سرزمین یکی از محرم ترین قومیت های افغانستان است در نفرت قدرتمندان با نسل کشی های به تکرار تاریخ مواجه بوده است. در دامنه این کوه چشمهای وجود دارد به نام “چشمه درویش” و حدوداً دویست متر بالاتر از آن “چشمه گل زرد” قرار دارد. کلمه«دع»به معنای راندن همراه با خشونت است.چنانکه قرآن در سوره ماعون یکی از نشانه های تکذیب دین را،طرد یتیمان می داند. آیات نخستین سوره با سوگندهای پی درپی شروع شده و بحث ازعذاب های الهی و نشانه های قیامت و آتش دوزخ و کیفر کافران را مطرح می سازد.

آیا این مخلوق یکى از آیات عظیم الهى بوده که براى ما ناشناخته مانده؟ گویا خداوند با این کار مى خواست دو چیز را به موسى(علیه السلام) و بنى اسرائیل نشان دهد؛ نخست این که: آنها قادر نیستند، پدیده کوچکى از پدیده هاى عظیم جهان خلقت را مشاهده کنند، با این حال، چگونه تقاضاى مشاهده پروردگار و خالق را مى کنند. نوشته شده توسط sAeed در پنجشنبه پنجم دی 1387 ساعت | لینک ثابت | نظر بدهید راه حل تازه برای رفع مشکل کمبود آب کشاورزی دانشمندان می گويند ماده ای که از مخلوط جلبک دريايی و مدفوع مرغ ساخته می شود ممکن است راه حلی برای رفع کمبود آب برای کشاورزی در جهان باشد.

4- کیفر ورود درامور بیهوده ویاوه ها،ورود در دوزخ است. و نیز در آن کتاب است که طبرانی و ابن مردویه از ابن عباس روایت کرده که گفت: رسول خدا صلی اللّه علیه و آله وسلم فرمود: وقتی آدمی داخل بهشت می شود از پدر و مادر خود سراغ می گیرد، و از ذریه و فرزندان خود پرسش می کند. به نظر من، کتاب تاثیری را که انتظار میرفت گذاشته است.

او این نظریه را با کشف فسیل های دریایی در اورست اثبات کرد. سرچشمه آن دارای دو چشمه ی آب گرم و سرد میباشد که از اعماق زمین خارج شده و در طول سال مدام در جریان است .آب بنو قابلیت زندگی برای ماهی های کوچک را فراهم نموده و مردم ارد و روستا های همجوار جهت آبتنی و بعضا جهت مداوای دردهای مفصلی هر از چندی به بنو رفت و آمد مینمایند. آنچه بیش از همه جالب است اینکه موکلان نخبگان قدرت در عرصه ی پندارها، ارزشها و رفتارهای شان قبل از آنکه با هم تفاوت داشته باشند؛ شباهت دارند.

به آنچه پروردگارشان به آنان داده،شاد و مسرورند و پروردگارشان آنان را از عذاب دوزخ حفظ کرده است. حقیقت این است که زمانی برخی از مؤمنین در سال 1620میلادی یک مشت از خاک قبر حضرت عباس (علیه السلام) را برای تبرک و طلب شفا به آلبانی بردند و مردم برکت این خاک را دیدند، پس تصمیم گرفتند که باقی مانده این خاک را در بالای کوه “تیموری” که 200کم از شهر “تیرانا” پایتخت این کشور فاصله دارد، دفن کردند.

احد در شمال مدینه به طول تقریبی 6 کیلومتر از شرق به غرب کشیده شده که به دلیل جدایی آن از دیگر رشته کوه ها احد خوانده می شود. این رشته در حدفاصل سفید رود تا آستارا و اردبیل قرار دارد. 4- سخن بیهوده بسیار پیدا می شود،لیکن خطر آنجاست که انسان غرق در بیهوده گویی شود و خود را به یاوه ها مشغول کند. توسط زنده ياد خليلي ، محلهاي كندن غار مشخص شد و همنوردان در گروههاي 5 و يا 6 نفره مشغول به كندن غار برفي شدند .

قسمتی از دهانه غار به علل طبیعی بسته شده است، اما قسمتی از آن باقی است که باید به شکل خزیده از آن گذشت و به غار وارد شد. روزی که به سختی به سوی آتش رانده می شوند.(و به آنان گفته می شود:)این همان آتشی است که دائماً آن را تکذیب می کردید. ولى به زودى این پاسخ را از پیشگاه پروردگار شنید که: (هرگز مرا نخواهى دید)؛ «قالَ لَنْ تَرانی». این کانی به طور طبیعی در طیف وسیعی از رنگها، از آبی آسمانی روشن تا سبز خاکستری یافت میشود.

در روی قله های دوبرار چند سوراخ چند متری حفر شده است که احتمالا این حفره ها یا جهت یافتن اشیا قدیمی کندوکاو شده ویا با توجه به قدمت این حفره ها جهت روشن کردن آتش و علامت دادن در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته است . و در مجمع البیان است که زاذان از علی علیه السلام روایت کرده که فرمود: رسول خدا صلی اللّه علیه و آله و سلم فرمود: مؤمنین با فرزندانشان در بهشتند، آنگاه این آیه را تلاوت فرمود. ویژگیهای سوره : دستورات مهم خداوند بر رسول اکرم (ص) مبنی بر صبر و استقامت و حمد و تسبیح الهی در تمام احوال.

دیدگاهتان را بنویسید