مزه آب گس و بیبو است

لاتهای ما تو کرمانشاه و کردستان خیابون میبندن. سلام خدمت آقا فرهاد به مولا تو تهران خوب تر از خودت ندیدم آقا فرهاد کرده یادته تو حبس باهم بودیم فری لک رو کتفت خال کوبی کردی کوچیکتم آق فرهاد خوب اسلامشهر چهاردانگه. به گزارش تابناک به نقل از شفقنا؛ برادر فرمانده سابق جبهه مقاومت گفت که پنجشیر با داشتن درههای فرعی زیاد و کوهستانی بودن کار را برای طالبان دشوار کرده است.

حمدالله مستوفی در نزهه القلوب مینویسد: “کورشت شهری بزرگ بوده، اکنون خراب است.” به استناد مطالعات پژوهشگران منطقه کوهدشت از قدیمی ترین سکونتگاههای بشری است. نوشته شده توسط sAeed در پنجشنبه پنجم دی 1387 ساعت | لینک ثابت | نظر بدهید کویر لوت نام انگلیسی : lut desert نام فارسی : بیابان لوت، کویر لوت بیابان لوت محدودهای است بین استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان .بیابان لوت بین دو گسل نهبندان در شرق و نای بند در غرب قرار دارد. محیط کلی منطقه دارای آب و هوای هوای خشک و نمکی است و لازم است به مقدار کافی آب، میوه و مواد غذایی برای رفع تشنگی و گرسنگی به همراه داشته باشید.

بازی های فکری ، تشویق کودک به حل سوالات مختلف ، تمرکز بر روی چیز های مختلف مثلا یک میوه خاص و … در پائیز هزار رنگ است و در زمستان یک دست سفید پوش است. شهر کاگوشیما (Kagoshima) که ۷۰۰٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد تنها در چند کیلومتری این کوه واقع شده است. خاک تو سر اونا که بدتر میزنن تو سر شهر خودشون. سلام من کرد کرمانشاه دالاهو هستم خیلی هم از تار یخ خوندم هم از تاریخ لرستان و هم کردستان اصلا هم آدم متعصبی نیستم همیشه واقعیت میگم واز تمام هموطنام می خواهم که به جای حرف زدن برندو کمی مطالعه کنند ایرانی ترین نژاد کر ده که کمتر از بقیه اقوام مورد تجاوز اقوام خارجی مثل مغول وافغان وعرب قرار گرفته بختیاری هم قدمت خیلی زیادی داره ولی هم با عربا قاطی شده وهم با کاشیتها کردها در زمان جنگ تحمیلی از همه مردم ایران دفاع کردند وارتش قبل از وارد شدن به منطقه متوجه شد کرد ها با دست خالی مقاومت کردند مرز نگه داشتند ودر همین زمان خرمشهر سقوط کرد آبادان در محاصره رفت کرمانشاه از دیرباز مهد پهلوانی مردانگی بوده لرها می تونند ادعای قدمت داشته باشند ولی نمی تونند به اندازه کردها ایرانی تر باشند نصف دربار هخامنشی کرد بوده ساسانی ها کرد بودند و دربار ساسانیان به زبان کردی صحبت می کردند ما کرده ا نترس بودن شجاع بودن به قمه کشی قداره کشی تو خیابون نمی دونیم الان هر بچه ای می تونه یک چاقو دستش بگیره تو خیابون دعوا کنه این که هنر نیست هنر اونه که با ضعیفترین سلاح تو کوه کمر بیفتی و جلو دشمن تا دندان مسلح از کشورت دفاع کنی.

یک دولت دموکرات قدرتش را از مردم می گیرد، خود این دولت هرگز هدف نمی باشد، بلکه وسیله ای می باشد که برای سازماندهی جامعه خدمت می کند. به رادیو گوش می دادیم که، کودتا به نتیجه ای برسد، ولی نتیجه آن شد که فکرش را نمی کردیم؛ نیروهای دولتی از مرکز برای سر کوب چریک های پنجشیر شتافتند و چون مردم با ما نبودند، شرایط برای نبردهای مسلحانه مهیا نشده بود، و یا به عبارت دیگر، مردم انگیزه نداشتند، زیرا داود را یک فرد مسلمان می دانستند.

رئیس جمهور همچنین در دیدار با نخبگان و اقشار مختلف مردم تأکید کرد: خداوند امکانات فراوانی به لرستان عطا کرده است بهطوری که 12 میلیارد مترمکعب رواناب، خاک حاصلخیز، کشاورزی و فضای کشت بسیار خوبی دارد که اگر درست استفاده نکردهایم برمیگردد به ندیدن امکانات نه اینکه امکاناتی موجود نیست. فوران این آتشفان تاکنون جان تعداد زیادی از افراد را گرفته و آنها را به کام مرگ کشانده است. تعداد زیاد لر تو سنندج هست کسی خایه نداره چپ نگاه کنه.. خاک تو سر اونایی که به ناامنی شهرشون افتخار میکنن. ولی داداشی ک گفتی لرستان تو فرط و فلاکته یه سر بیا لرستان تا تیپ و پوشش جوونهاش رو ببینی توصیعه میکنم ک تاریخ رو بخونی تا بفهمی نیمی از تاریخ ایران رو لرستان رغم میزنه تا دیگه نگی تو تاریخ نبودن..

علی(ع) به کارزار او رفت و سر انجام به خاکش افکند، مسلمانان شادمان از نخستین پیروزی، تکبیر گویان یکباره به صف مشرکان حمله بردند. او در نظامیه نیشابور پس از اتمام درس توسط استاد، درس او را براى شاگردان حوزه تقریر و اعاده مىنمود. آنها میتوانستند در فرصتی دیگر به بیستون بیایند و به صعود دیواره بپردازند. «یاران غار» دین و آئین تازه را بر شبان نمایاندند و از او پناه خواستند دنیموس شبان دین ایشان پذیرفت و گوسفندان را به حال خود گذاشته با آنها در یکی از شکافها و غارهای سختگذر کوه که دور از نگاه گذرکنندگان بود پنهان شد.

سرانجام آنها پسر جوانش، شاهزاده محمد تیمور را گرفتند و او را مجبور کردند که در آفتاب سوزان و بدون کفش از پلههای قصر بالا و پایین برود. میرزا غلامرضا به او بسیار علاقه دشت و از همان روز نخست که وی را مستعد یافتن دقایق این هنر ظریف دید گونهاش را بوسید و در پهلوی خویش جایش داد و تا زمانی که جلالالدین در خدمت میرزا غلامرضا بود استاد صمیمانه رموز خوشنویسی را به او میآموخت و در پیشرفتش علاقهمندانه میکوشید.جلالالدین همزمان با آموختن این هنر به خدمت وزارت فرهنگ درآمد و هم در مدارس سعدی، وطن، همایون، ترقی و قدسیه خوشنویسی را به نوآموزان آن مدارس میآموخت و برای مدتی نیز مدیریت و مشاقی دبستان ایتام سپهسالار از طرف سلیمان میرزا (عضدالملک) نایبالسلطنه که نیابت تولید مدرسه ناصری را نیز عهده دار بود به او واگذار شد.

می­گویند: «کوه قاف بلندترین کوهی است که کسی را بدان جا راهی نیست و کیخسرو، بیژن، گیو و بهرام گور در این کوه طلسم شده و با ظهور سوشیانت در رکاب او شمشیر می­زنند. روستای ورگه سران در شمال سرعین و دامنه های کوه سبلان قرار گرفته، دارای مناظر طبیعی زیبا و دل انگیزی می باشد که از آن جمله در بند ورگه سران، که در دره و تنگه ای طبیعی و زیبا قرار گرفته است. قلل این کوه همیشه پر از برف است از این رو افغانها آن را(( سپین غر)) می گویند، از این کوه شاخه های زیادی منشعب شده است و جنگلات انبوهی در دامنه ها و دره های این کوه وجود دارد .

تا اینکه رفتمو دیدم ای بابا اینجا که همه از دم لاتن این محل و اون محلم نداره همه لاتن خخخخخ.این بود که انصراف دادم.واقعا خفن جاییه کرمانشاه.یه محله خفنم به اسم دره دریژ داشت که غریبه یا پلیس اصلا جرات نمیکرد داخلش بشه خداشاهده دروغ نمیگم.اگرم پلیس میخواست بره باید اکیپی و حداقل ده تا ماشینی. حتی اگر در یک ترافیک کلافه کننده در شهرهایی مانند تورنتو یا مونترال گیر کنید، هرگز صدای بوق هیچ ماشینی را نخواهید شنید. مشاهدات و اندازه گیرى این تغییرات، مى تواند به عنوان یک سیستم آگاهى و نیز پیش بینى هاى قابل اعتماد به کار گرفته شود.

از مجموع اظهارات آقای خلیلزاد، می توان سه امر را به عنوان موانع صلح نام برد: عدم اجماع سیاسی در پایتخت، امتناع طالبان از پذیرش مشروعیت دولت افغانستان و کاندیدا بودن رییس جمهور فعلی. آقای سامی حرف شما درسته. اون حرف رو به خیلی از لاتهای قدیم نسبت میدن ولی حرف علی مردان خان بختیاریه. ولی اخه کسی محله اذر قم اومده باشه هشت متری سلاخونه رو دیده باشه دیگ حرف لاتی نمیزنه باو اخه جایی ک واسع ی کفتر قمه کشی میکنن! این چیزا افتخار نیست.من الان به خاطر شغلم مجبورم از شهرم برم یه شهر دیگه به جایی که انقد لات و لاشی نداشته باشه و بشه با خیال راحت زندگی کرد.

شهرستان طالقان به مرکزیت شهر طالقان. از جمله شهرهایی که مردمانشان به زبان لکی تکلم میکنند میتوان الشتر (سلسله)، نورآباد (دلفان)، فیروزآباد، کوهدشت، بیرانشهر (چغلوندی) و شهرستان چگنی (بخش شاهیوند، دهستان تشکن و منطقه برآفتاب) را نام برد. 26- رودهای بزرگ افریقا را نام ببرید؟ مدرسه از سه قسمت تشکيل شده بود، ايشان هم طبق مفاد آيه شريفه نام آن ها را به ترتيب آيه فضل، رحمت و فرح ناميد. کوهدشت در قسمت غربی استان لرستان و در میان دشت پهناور و حاصلخیز کوهدشت و در بین کوههای چنگری، سرخ دم، گردله، سرسورن و کژنه محصور شده است. کتاله سرا، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش مرکزی که در استان مازندران واقع شده است.

دوستان زیادی در طی این مدت از طریق نظرات شان اظهار لطف کردند. معلوم نیست که چه مدت پارسیان تحت تسلط اورارتوها باقی ماندند، اما قبایل پارسی وقتی نواحی شمالی ایران را ـ که اول در مجاورت دولت اورارتو ساکن آن بودند ـ ترک کردند، معرفت کافی از این تمدن به دست آورده بودند و توانستند بخشی از خصایص آن را با خود به جنوب ایران به ارمغان ببرند. این کشور بیشترین جمعیت را در جهان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید