۶۵. بنگرید به: (Davidson, 1987, P

نام بیشتر قمرهای نپتون به نام پوره های دریایی است. سومین قمر که بعداً لاریسا نام گرفت، برای اولین بار توسط هارولد جی رایتسما، ویلیام بی. هابارد، لری A. لبوفسکی و دیوید جی تولن در 24 می 1981 رصد شد. این خاصیت که به اثر گلخانه ای معروف است باعث بالا رفتن دمای سیاره زهره تا ۵۰۰ درجه سانتی گراد می شود. هم چنین ابرهای ضخیمی از سولفوریک اسید به طور کامل این سیاره را پوشانده است.

البته در منظومه شمسی سیارههای مشتری، اورانوس و نپتون نیز دارای حلقه هستند ولی هیچ یک نتوانستهاند مناظر زیبایی را به مانند زحل به وجود آورند. آزمایشات فشار بالا نشان می دهد که مقادیر زیادی الماس از متان در سیارات غول پیکر یخی اورانوس و نپتون تشکیل شده است ، در حالی که برخی از سیارات در سایر منظومه های شمسی ممکن است تقریباً الماس خالص باشند. جو آن مانند مشتری و زحل از هیدروژن و هلیوم ساخته شده است، اما متان نیز دارد.

در مجموع، اورانوس دارای 27 قمر شناخته شده است و پنج قمر بزرگ آن اغلب به عنوان قمرهای اصلی آن در نظر گرفته می شوند. صاحبان صنایع و شرکت های مختلف می توانند با حمایت از برگزار کنندگان این برنامه ها پشت سر اقدامی مردمی در راه آشنایی مردم با علم و توسعه علمی قرار گیرند و کمک کنند تا یک روز از زندگی مردم همراه با تفریح بزرگ و اندیشه سازی مانند نجوم پر شود. يکی از کشفيات بزرگ سفينه وويجر آشکار سازی جوّ غليظ ونارنجی رنگ در اطراف بزرگترين قمر زحل می باشد. پنج قمر بزرگ و بقیه بسیار کوچکتر هستند.

پنج قمر بزرگ میراندا، آریل، آمبریل، تیتانیا و اوبرون نام دارند. این قمرها بخشی از گروهی به نام «قمرهای کوچک» هستند. بر پایهی همین اصل است که فراماسونری آدمیان را از هر کشوری، با هر فرقه و عقیده، گرد هم متحد کرده است؛ و باعث شده است بینشان دوستی حقیقی شکل گیرد؛ که در غیر این صورت، بینشان فاصلهای دائمی باقی خواهد ماند. چشم انداز ماه اساساً از زمان شکل گیری آن بدون تغییر باقی مانده است، که مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است. با این حال، قمرهای آن داستان متفاوتی دارند.

داستان بازی مربوط به بازهای بین نسخه اول و دوم است و به طور عمده در قمر معروف سیاره پاندورا یعنی Elpis اتفاق میافتد و هدف آن بیان چگونگی تبدیل شدن «جک خوشتیپه» از یک قهرمان در نسخه اول به ضدقهرمانی در نسخه دوم است. اگرچه این سیاره در مقایسه با مشتری مانند مورچه است، اما نیمی از جرم مشتری را دارد. اورانوس از جو ضخیمتری در مقایسه با نپتون برخوردار است، بنابراین متان موجود در جو، نور آبی بیشتری را منعکس میکند و باعث شده تا سایه روشنتری از آبی بهنظر برسد.

متان اورانوس را آبی می کند. جو اورانوس از هیدروژن، هلیوم و متان تشکیل شده است. همه ميدانند كه ماه هرروز بطور متوسط 51 دقيقه ديرتر از روز قبل طلوع ميكند و نيز اينكه همواره يك روي ماه بسوي زمين است و روي ديگر آن هميشه پوشيده است. برخلاف دیگر سیارات منظومه شمسی، اورانوس به قدری کج شده است که اساساً به دور خورشید می چرخد و محور چرخش آن تقریباً به سمت ستاره است.

روز سیاره زمانی است که سیاره یک بار به دور محور خود بچرخد یا بچرخد. محور کره زمین از خط عمود بر مدار خورشید ، به اندازه 45/23 درجه انحراف یافته است . متان موجود در جو فوقانی اورانوس نور قرمز خورشید را جذب می کند اما نور آبی خورشید را به فضا منعکس می کند. به همین دلیل است که اورانوس آبی به نظر می رسد. با وجود شرایطی که در زهره وجود دارد و می توان آن را جهنمی توصیف کرد ، به نظر می رسد نام باستانی زهره (لوسیفر) باشد.

تنها اطلاعات ما از درون عطارد، در زمان عبور مارینر 10 از کنار آن و اندازهگیری میدان گرانی، بهدست آمده است. اورانوس دارای 27 قمر است که ما می شناسیم. مشتری سریع ترین سیاره در منظومه شمسی است که به طور متوسط یک بار در کمتر از 10 ساعت می چرخد. یکی از تفاوتهایی که مورد نظر دانشمندان بوده، به سرعت حرکت این سیارک مرموز مربوط میشود؛ گفته شده که اومواموا با سرعتی آهستهتر از ستارههای دنبالهدار دیگر حرکت میکند و میتوان حدس زد که این جرم آسمانی برای مدت زمانی کمتر از یک میلیارد سال در فضا در حال حرکت بوده است.

برای مثال، قاره آمریکای شمالی، به طور مداوم با سرعتی تقریبا برابر رشد ناخن های ما، به سمت غرب در اقیانوس آرام در حال حرکت است. نیرو جاذبه سیاره زحل اندکی بیشتر از نیرو جاذبه زمین یعنی ۱/۰۸ برابر آن است. لکهی بزرگ قرمز رنگ معروف آن، در حقیقت طوفانی با وسعت دو برابر سیارهی زمین است و دست کم ۱۵۰ سال است که روی آن جریان دارد. که در مجموع 267 روز تدوام داشته و گردبادی با وسعت 7500 مایل (12070 کیلومتر) را به وجود آورده است. آنها از تیتانیا با قطر 981 مایل (1,579 کیلومتر) تا کوپید کوچک با قطر تنها 11 مایل (18 کیلومتر) متغیر هستند.

اورانوس از آب، متان و مایعات آمونیاک در بالای یک مرکز کوچک سنگی ساخته شده است. داده های رنگی از وویجر 2 است، به جز Puck کوچک که رنگ آن از داده های هابل گرفته شده است. اورانوس و پنج قمر اصلی آن در این مونتاژ از تصاویر به دست آمده توسط فضاپیمای وویجر 2 به تصویر کشیده شده اند. با این حال، نمیتوانیم آن را کشف سیارهای جدید بنامیم. نکته جالب اینجا است که در تصاویر میتوان یکی از ناویها را مشاهده کرد که روی یک موجود دریایی سوار شده است. شاید طی یکی از گذرهایش در پایینترین مرحله، در خیلی سال پیش، این کره، حرکت قمر اصلی نپتون، یعنی تریتون را معکوس ساخته است.

یعنی یک سیاره باید کروی باشد. چگالی این سیاره تنها یک دهم چگالی زمین و دو سوم چگالی آب است. برای طبقه متوسط ، عطارد در ماموریت دیگری در زمین است. قمر مشتری ، گانیمد بزرگترین قمر در منظومه شمسی است و گانیمد و تیتان قمر زحل هر دو بزرگتر از عطارد و پلوتون هستند. بهترین زمان برای به دام انداختن این گریزپای منظومه شمسی هنگامی است که در یکی از بیشترین کشیدگیهای خودش باشد.

بیشترین شهابسنگ غنی از کربن نوع یوریلايتس (ureilites) هست که مقدار فراوانی آن 7 قسمت از هزار قسمت وزنی است. با این ماشین های خرید و تخفیف های ویژه آن ها و صداهای روی مخ آنها داستانی خواهید داشت… اورانوس سریعتر از زمین می چرخد، بنابراین یک روز روی اورانوس کوتاهتر از یک روز روی زمین است. بزرگی بهرام حدوداً نصف زمین است و قطر آن 6790 کیلومتر می باشد. تیتانیا، قمر بی هوا اورانوس، سرد است و روز آن 84 سال است.

9-مهاجرت به چه معنی است؟ چه چیزی در مورد اورانوس منحصر به فرد است؟ به همین دلیل مفهوم ”وجود“ به همان چیزی ارجاع می دهد که مفهوم “x” به آن ارجاع می دهد. سن، توزیع و ترکیب ستارگان در یک کهکشان تاریخ، پویایی و تکامل آن کهکشان را نشان میدهد. الماس نیز در ستارگان یافت می شود و شاید اولین ماده معدنی باشد که تا به حال شکل گرفته است. چگونگی تولید این ماده مشخص نبود، اما این احتمال وجود داشت که به وسیله زندگی میکروبی در جو ایجاد شده باشد. احتمال می رود که مولکولهای متان بخاطر میدان جاذبه قویتر پلوتون، از کارن جدا شده و جذب پلوتون شده اند.

هفت قمر در منظومه شمسی از جمله ماه خودمان وجود دارد که بزرگتر از پلوتون هستند. کالیستو، چهارمین و دورترین قمر گالیله از مشتری، سنگین ترین شیء منظومه شمسی است که دهانه دارد. تیتانیا بزرگترین قمر اورانوس است و با دهانه های کوچک، چند دهانه بزرگ و سنگ های بسیار ناهموار پوشیده شده است. اورانوس چند حلقه دارد؟ اورانوس در سال 2019 چند قمر دارد؟ چرا اورانوس این همه قمر دارد؟ با این حال ، همه قمرها کوچکتر از همه سیارات نیستند. این سیاره بیشتر شامل مایعات در حال چرخش است، به طوری که یک فضاپیما جایی برای فرود روی اورانوس نخواهد داشت، همچنین این فضاپیما نمیتواند بدون آسیب از طریق جو اورانوس بر فراز این سیاره حرکت کند.

۵۹. همچنین بنگرید به: (Davidson, 1987, p. ۹. بنگرید به: (Wittgenstein, §132). آیا انسان می تواند در اروپا نفس بکشد؟ آیا اورانوس قمر یا حلقه دارد؟ به بیان دیگر، چگونه میتوان این باور را تبیین کرد که: «آگاهی فرد از ذهن خودش خطاناپذیر است، درحالیکه آگاهی او نسبت به سایر چیزها یا حتی آگاهی سایر افراد نسبت به او خطاناپذیر نیست». او بر این باور بود که واژههای زبان، ابتدائاً نشانگر تصوراتی هستند که بهطور خصوصی در ذهن هر فردی جریان دارند. مثلاً قمرهای نپتون (Neptune) را به نام شخصیتهایی از اسطورههای رومی یا یونانی مرتبط با خدای دریاها و اقیانوسهای او نامگذاری کردهایم.

دیدگاهتان را بنویسید