89 عکس کوه فوق العاده زیبا به همراه توضیحات • موج کوه

مهمترین رودخانههای این شهرستان را رودخانه گدارپهن که از میان شهر میگذرد و مادیان رود که از 10 کیلومتری جنوب کوهدشت میگذرد؛ تشکیل می دهند. 7ـ برپایی سیاه چادرهایی برای پذیرایی از مهمانان نوروزی و ارائه فرهنگ مردم کوهدشت از طریق چاپ بروشور و معرفی شهر کوهدشت و جاذبه های تاریخی ، مذهبی و تفریحی شهرستان. غار صخرهای میرملاس و هومیان که نشان از باستانی بودن این خطه دارد از جمله آثار تاریخی بینظیری در سطح کشور هستند. غیر از فورانهای کوچکی که اخیرا کشف شدهاند، فعالیت جدیدی از این کوه آتشفشانی فعال ادر ایران دیده نشده است.

مواد آتشفشانی آن منطقه ای را در حدود هزار و 400 کیلومتر مربع پوشش داده است. گدازههای خارج شده از تفتان، مساحتی معادل هزار و 300 کیلومتر مربع را پوشانده است. دامنه این کوه آتشفشانی نیز پوشیده از جریان گدازههایی به وسعت 400 کیلومتر مربع است. زیر کوه آتشفشان ماجرای آخرین روز زندگی کنسول سابق انگلستان در کواوهناهواک، جئوفری فیرمین است. آخرین فوران این آتشفشان 640 هزار سال پیش اتفاق افتاد، اما وجود آبفشانهای گرمابی بر روی سطح داغ و گل ولای آن، هنوز هم خطرناک است. آتشفشان یلواستون اکنون خاموش است، اما هنوز هم یکی از مخربترین آتشفشانهای جهان محسوب میشود.

پاسخ داد: تا آنجا که می­دانم در شعر عطار از آن یاد می­شود و کوهی است که پرندگان پس از سختی­های فراوان به آنجا می­رسند و در پی یافتن سیمرغ، متوجه اصل وجودی خودشان می­شوند و به خاطر همین است که گفته­اند: هفت شهر عشق را عطار گشت/ ما هنوز اندر خم یک کوچه­ایم، چون عطار شاعر بزرگی بوده و اهل عرفان که حقیقت زندگی را به ما نشان می­دهد. طول غار در قسمتهای مختلف، متفاوت بوده و بین 30 تا 500 متر متغیر میباشد.

سرانجام به دریای سند می ریزد طول این دریا 460 کیلو متر است. گالراس در حال حاضر فعالترین آتشفشان کلمبیا است. گالراس، بعد از یک دهه رکود، بار دیگر در سال 1988، زمانی که دانشمندان یک هیئت اعزامی در 14 ژانویه، رهسپار دهانه آتشفشان گالراس شدند، یک فوران غیرمنتظره داشت و منجر به مرگ 6 دانشمند و 3 توریست شد. آیت الله فاضل لنکرانی مرحوم آیت الله کوهستانی را در حرم مطهر حضرت رضا(ع) دیده بودند درباره توجه و حضور ایشان فرمودند: « وقتی ایشان را در حرم امام رضا(ع)دیدم که مثل یک زائر معمولی مشغول زیارت بود که هیچ به خود نمی گرفت و با چه حال و توجهی زیارت می خواند، خیلی لذت بردم.

امام علی علیهالسلام وقتی دید در احد ۷۰ نفر از مسلمانان شهید شدند و او علیرغم رشادتها و جانفشانیها از کاروان شهدا جامانده است، دلگیر شد و رفت خدمت رسول خدا که چرا من در احد شهید نشدم؟ در ژوئن سال 2006 میلادی، تیمی 14 نفره از موسسه کشف و جست و جوی باستان شناسی الهیات به سرپرستی باب کرنو راهی ایران شدند، چرا که احتمال قرار گرفتن کشتی نوح در رشته کوه البرز وجود داشت.

موسسه زلزله نگاری و آتشفشان شناسی فیلیپین، در هشتم ژوئن 2010، هشدار داد که این آتشفشان تحت نفوذ مواد مذاب قرار دارد و در نهایت میتواند منجر به فوران و انفجاری تازه گردد. در 14 تا 15 فوریه 2010، خاکسترهای منتشره از آتشفشان یولاوان، تا ارتفاع 3.7 کیلومتری و همچنین مسافت 95 کیلومتری نیز رسیدند. او میان سالهای ۳۵۶ الی ۳۶۹ – ۳۶۷ تا ۳۸۰ هجری- درگذشته است،منطقی از بزگان علم و ادب بود که توانست ادبیات ایرانی را در کشورهای عربی جا بیندازد.

اما احمد رضا مصور، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه کوه صفه به عنوان جاذبه اکولوژیک طبیعی و همچنین جاذبههای میراثی که دارد مورد توجه شهروندان قرار گرفته است، اظهار داشت: از این رو شهرداری با هماهنگی میراث فرهنگی نسبت به حفظ فضای میراثی و طبیعی این منطقه تفرجگاهی توجه داشته و تاکنون اقدامات زیادی را انجام داده است. غار الله اکبر: این غار در کنار دستگاهِ توربین بادی در گردنه باد قرار دارد. از دل سنگی ستبر کنار رودخانه ای سرد، چشمه آبگرم از دل خاک زرد می جوشد، هیبت آنجا مردم منطقه را واداشته که آن را به حضرت سلیمان نسبت دهند.

همچنین حیوانات و جانورانی که در اطراف این دریاچه زیبا زندگی می کردند، طی سالها به علت خفگی جان خود را از دست دادند. این آتشفشان همچنین یکی از خطرناکترین و شدیدترین آتشفشان ها نیز به شمار میرود. آتشفشان مونتسرات یکی دیگر از شدیدترین و مرگبارترین آتشفشان ها در دنیاست که در دریای کاراییب قرار دارد. مخروط دماوند که در مرکز سلسله کوههای البرز قرار دارد، بارزترین فعالیت آتشفشانی دوره کواترنر است. یکی از بزرگترین و قویترین آتشفشانها از نظر حجم و وسعت منطقه تحت پوشش، مانوآ لوا است. کوه آتشفشانی سبلان که در شرق تبریز قرار گرفته است، از جمله بزرگترین آتشفشان های ایران است.

قله دماوند به ارتفاع ۵۶۷۱ متر، بعنوان بام ایران و با شهرتی جهانی یکی از منحصر بفرد ترین جاذبه های طبیعی ایران بشمار می رود.این کوه در ۹۰ کیلومتری شمال شرقی تهران و ۷۵ کیلومتری جنوب غربی شهر آمل در البرز مرکزی و بخش لاریجان قرار دارد و جاده توریستی هراز که تهران را به مازندران متصل می سازد از نزدیکی آن عبور می کند. شهر پاستو با 450000 نفر جمعیت، در دامنه شرقی گالراس واقع شده است.

تلهای خاکستری رنگی در آتشفشان گالراس قابل رویت بودند. گالراس یکی از مخرب ترین و فعال ترین آتشفشان ها در دنیاست. داریوش در این کتیبه خودش را بهصورت کامل معرفی میکند و از خاندان هخامنشی میگوید. این آتشفشان، از سال 2000 تقریبا هرسال فوران میکند و به دلیل فورانهای پی در پی و خطرناک یکی از بزرگترین و قویترین آتشفشان ها در دنیا محسوب میگردد. از آن پس مراجعات پی در پی مردم و پرسش های کتبی و شفاهی در قالب استفتائات شرعی‚ آغاز شد تا این که به محور و ملج مشکلا ت دینی و اجتماعی مردم تبدیل گردید.

زمان پیشنهادی برای بازدید 2 تا 10 ساعت است. قبل از بازدید کوه صفه در تور اصفهان باید به یاد داشته باشید که این کوه و پارک مکانهای تفریحی مختلفی دارند که بازدید از آنها قطعا میتواند برای شما لذت بخش باشد. این انفجار به حدی بود که باعث شد بخش اعظم این جزیره از بین برود. واقعه فوران آتشفشان مونتسرات در سال 1995، باعث شد تا اوضاع ساکنان این منطقه بسیار بد شود و مجبور شدند تا این منطقه را ترک کنند. و به تیراندازان تأکید کرد تا مراقب پشت سر مسلمانان باشند و هیچگاه موضع خود را ترک نکنند.

یاران غار شماری خداپرست بودند که اندکی پس از میلاد مسیح و پیش از گسترش مسیحیت در زمان فرمانروایی یکی از پادشاهان روم باستان با نام دقیانوس در سرزمین فیلادلفیا زندگی میکردند و همگی جز یکی از آنان که چوپان بود از بلندپایگان (اشراف) و درباریان بودند و ایمان خود را پنهان نگاه میداشتند. یکی دیگر از فورانهای بسیار ویران کننده آن، در سال 1911 روی داد که براساس اطلاعات موجود، بیش از هزار نفر جان خود را از دست دادند. قدرت بسیار زیاد این آتشفشان آن را به یکی از بزرگترین و قویترین آتشفشان ها در جهان تبدیل کرده است.

سلام ٰ لطفا اطلاعات در مورد شهرستان خلخال را بروز کنید و از سه راه اسالم و عکسهای توریستی و طبیعت بسیار زیبا مطالب و عکس تهیه کنید . خانه و منازل ایشان عموماُ از سنگ های پارچه و گل ساحته شده و در مواردی که به خشت ضرورت میافتد، خشت های بزرگ خام استعمال میکنند. بر بلندای 1000 متری کوه وزنیار بقایای قلعه ای قرار دارد که در همان ابتدا اشراف گسترده اش بر سرزمین های فرودست و دوردست حیرت زده تان خواهد کرد.

از آیه : «و تَرَی الشَّمسَ اذا طَلَعَت تَزوَرُ عَن کَهفِهِم ذاتَ الیَمینِ واذا غَرَبَت تَقرِضُهُم ذاتَ الشّمال» برمی آید که نور خورشید به هنگام طلوع بر سمت راست غار و هنگام غروب بر سمت چپ آن میتابیده است، بنابراین باید ورودی غار در سمت جنوب باشد، درحالیکه دَرِ ورودی غار موجود در شهر افِسوس به سمت شمال شرقی است. گدازهها از دامنه شرقی قله جریان یافتهاند و البته این جریان در دامنه شمالی نیز قابل مشاهده است.

آتشفشان کاراکاتوآ که در کشور اندونزی، در تنگه سوندا، بین جزایر سوماترا و جاوه قرار دارد، به خاطر فورانهای شدیدی که دارد یکی از آتشفشان های بزرگ در جهان است. این آتشفشان در نزدیکی یکی از شهرهای مدرن یونان قرار گرفته است. این روستا در دهستان گلیجان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۳۲۴ نفر بودهاست. از سال 1700 تاکنون، 22 فوران به نام این آتشفشان ثبت شده است. پوپوکاتپتل یکی از آتشفشان های مرگ باری بوده که در زیر یخچالهای طبیعی، پنهان شده است. قله دماوند با احتساب یالها و یخچالهای آن تقریبا ۲۰ مسیر صعود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید